E80/38/20-3C95
FERROXCUBE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E80/38/20-3C95 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E80/38/20-3C95 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | E80/38/20-3C95 |
|---|---|
| Manufacturer | FERROXCUBE |
| Description | E CORES |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 60 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.697 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 19.80mm |
|---|---|
| Tolerance: | - |
| Supplier Device Package: | E 80 x 38 x 20 |
| Series: | * |
| Other Names: | 432701846471 BH3EE08038206U70PP |
| Material: | 3C95 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Length: | 80.00mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 38.10mm |
| Gap: | - |
| Finish: | Uncoated |
| Diameter: | - |
| Core Type: | E |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply E80/38/20-3C95, use the request quote form to request E80/38/20-3C95 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E80/38/20-3C95.The price and lead time for E80/38/20-3C95 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# E80/38/20-3C95.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


