E5EZ-PRR2L AC100-240
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E5EZ-PRR2L AC100-240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E5EZ-PRR2L AC100-240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | E5EZ-PRR2L AC100-240 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | CONTROL PROC RELAY OUT 100-240V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $491.78 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.573 lb (259.91g) |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 100 ~ 240VAC |
| Type: | Process Controller |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Series: | E5EZ |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Output Type: | Relay (4) |
| Other Names: | E5EZ-PRR2L AC100-240-ND E5EZ-PRR2LAC100-240 E5EZPRR2LAC100240 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Number Of Characters Per Row: | 4, 4, 4 |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Range: | 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC |
| Ingress Protection: | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Features: | - |
| Display Type: | LCD - Tri Color Characters, Backlight |
| Display Characters - Height: | 0.354" (9.00mm), 0.275" (7.00mm), 0.268" (6.80mm) |
| Detailed Description: | Process Controller 100 ~ 240VAC Panel Mount |
| Control Method: | Proportional (PID) |
| Communications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply E5EZ-PRR2L AC100-240, use the request quote form to request E5EZ-PRR2L AC100-240 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E5EZ-PRR2L AC100-240.The price and lead time for E5EZ-PRR2L AC100-240 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# E5EZ-PRR2L AC100-240.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

