E5C2-R20PDIN32/122F-AC240
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E5C2-R20PDIN32/122F-AC240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E5C2-R20PDIN32/122F-AC240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | E5C2-R20PDIN32/122F-AC240 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | CONTROL TEMP RELAY OUT 200-240V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $144.59 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.441 lb (200.03g) |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 200 ~ 240VAC |
| Type: | Temperature Controller (RTD) |
| Termination Style: | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Series: | E5C2 |
| Panel Cutout Dimensions: | Square - 45.00mm x 45.00mm |
| Output Type: | Relay |
| Other Names: | E5C2R20PDIN32122FAC240 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Number Of Characters Per Row: | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Range: | 32°F ~ 122°F |
| Ingress Protection: | IP40 |
| Features: | - |
| Display Type: | Analog Dial |
| Display Characters - Height: | - |
| Detailed Description: | Temperature Controller (RTD) 200 ~ 240VAC Panel Mount |
| Control Method: | On/Off |
| Communications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply E5C2-R20PDIN32/122F-AC240, use the request quote form to request E5C2-R20PDIN32/122F-AC240 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E5C2-R20PDIN32/122F-AC240.The price and lead time for E5C2-R20PDIN32/122F-AC240 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# E5C2-R20PDIN32/122F-AC240.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

