E595E
Apex Tool Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E595E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E595E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | E595E |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | CUTTER SIDE TPRD FULL FLUSH 4.5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.17 lb (77.11g) |
|---|---|
| Type: | Side (Diagonal) |
| Shape: | Tapered |
| Series: | Erem®, Magic Spring® |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length - Overall: | 4.50" (114.3mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Soft Grips |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Tapered Full Flush 4.50" (114.3mm) |
| Cut Edge: | Full Flush |
| Capacity: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply E595E, use the request quote form to request E595E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E595E.The price and lead time for E595E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# E595E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

