E37L451CPN822MFF5M
Nippon Chemi-Con
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E37L451CPN822MFF5M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. E37L451CPN822MFF5M
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:3.504" Dia (89.00mm)
Series:U37L
Ripple Current @ Low Frequency:24A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:32.853A @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Screw Terminals
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.252" (31.80mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):6.142" (156.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):13 mOhm @ 120Hz
Detailed Description:8200µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C
Capacitance:8200µF