E3004S.30.13
General Cable
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E3004S.30.13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. E3004S.30.13
Manufacturer General Cable
Description CABLE 4COND 22AWG PINK 1000'
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Wire Gauge:22 AWG
Voltage:300V
Usage:Alarm, Security, Sound
Shield Type:-
Shield Material:-
Shield Coverage:-
Series:-
Ratings:ASTM B-3
Operating Temperature:0°C ~ 75°C
Number of Conductors:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Length:1000.0' (304.8m)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:Pink
Jacket (Insulation) Thickness:0.0150" (0.381mm)
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC), Plenum
Jacket (Insulation) Diameter:0.139" (3.53mm)
Features:-
Detailed Description:4 Conductor Multi-Conductor Cable Pink 22 AWG 1000.0' (304.8m)