E2Q2-N30MF3-H
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E2Q2-N30MF3-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. E2Q2-N30MF3-H
Manufacturer Omron Automation & Safety
Description PROXIMITY SENSOR 30MM INDUCTIVE
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:10 V ~ 60 V
Termination Style:Connector
Shielding:Unshielded
Series:E2Q
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:1.181" (30mm)
Response Frequency:100Hz
Package / Case:Module
Output Type:PNP-NC/NO, 3-Wire
Other Names:E2Q2/N30MF3/H
E2Q2N30MF3H
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Body:Plastic
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP67
Indicator:LED
Detailed Description:Inductive Proximity Sensor 1.181" (30mm) IP67 Module