E2AW-M30LS10-MN3-T1
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E2AW-M30LS10-MN3-T1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. E2AW-M30LS10-MN3-T1
Manufacturer Omron Automation & Safety
Description SENS PROX M30 10MM PNP-NO SHIELD
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:10 V ~ 32 V
Termination Style:Connector
Shielding:Shielded
Series:E2A
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.394" (10mm)
Response Frequency:16Hz
Package / Case:Cylinder, Threaded - M30
Output Type:NPN-NO, 2-Wire
Other Names:E2AWM30LS10MN3T1
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Body:Nickel-Plated Brass
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP67, NEMA 1,3,4,6,13
Indicator:LED
Detailed Description:Inductive Proximity Sensor 0.394" (10mm) IP67, NEMA 1,3,4,6,13 Cylinder, Threaded - M30