DZ4J180K0R
Panasonic
DZ4J180K0R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DZ4J180K0R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DZ4J180K0R
Manufacturer Panasonic
Description DIODE ZENER ARRAY 18V SMINI4
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2836 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA
Tolerance:-
Supplier Device Package:SMini4-F3-B
Series:-
Power - Max:200mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, Flat Leads
Other Names:DZ4J180K0R-ND
DZ4J180K0RTR
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohms
Detailed Description:Zener Diode Array 2 Independent 18V 200mW SMini4-F3-B
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 13V