DZ23C8V2-7
Diodes Incorporated
DZ23C8V2-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DZ23C8V2-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DZ23C8V2-7
Manufacturer Diodes Inc.
Description Diode Zener Dual Common Cathode 8.2V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 58917 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):8.2V
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOT-23-3
Series:-
Power - Max:300mW