DWM-37-55-S-D-250
Buy DWM-37-55-S-D-250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DWM-37-55-S-D-250
Series:Flex Stack, DWM
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:2
Number of Positions:74
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Tail:0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating):0.240" (6.096mm)
Length - Overall Pin:0.610" (15.494mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:74 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole