DWM-33-59-G-S-250
Buy DWM-33-59-G-S-250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DWM-33-59-G-S-250
Series:Flex Stack, DWM
Row Spacing:-
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:1
Number of Positions:33
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Tail:0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating):0.385" (9.779mm)
Length - Overall Pin:0.755" (19.177mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:33 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole