DWM-25-01-L-D-250
Buy DWM-25-01-L-D-250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DWM-25-01-L-D-250
Series:Flex Stack, DWM
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:2
Number of Positions:50
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Tail:0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating):0.080" (2.032mm)
Length - Overall Pin:0.450" (11.430mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:50 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole