DWM-22-55-L-S-374
Buy DWM-22-55-L-S-374 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DWM-22-55-L-S-374
Series:Flex Stack, DWM
Row Spacing:-
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:1
Number of Positions:22
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Tail:0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:0.374" (9.500mm)
Length - Post (Mating):0.116" (2.946mm)
Length - Overall Pin:0.610" (15.494mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:22 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole