DWM-15-57-L-D-200
Buy DWM-15-57-L-D-200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DWM-15-57-L-D-200
Series:Flex Stack, DWM
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Pitch:0.050" (1.27mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:2
Number of Positions:30
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Tail:0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:0.200" (5.080mm)
Length - Post (Mating):0.330" (8.382mm)
Length - Overall Pin:0.650" (16.510mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:30 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole