DW-10-11-G-D-649-LL
Samtec, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DW-10-11-G-D-649-LL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DW-10-11-G-D-649-LL
Manufacturer Samtec, Inc.
Description .025" BOARD SPACERS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Termination:Solder
Series:Flex Stack, DW
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tube
Number of Rows:2
Number of Positions:20
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Tail:0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:0.649" (16.485mm)
Length - Post (Mating):0.171" (4.343mm)
Length - Overall Pin:0.930" (23.622mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:20 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole