DTS240083UDC-Z7N
Buy DTS240083UDC-Z7N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DTS240083UDC-Z7N
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 20W
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.54" L x 2.28" W x 1.10" H (90.0mm x 58.0mm x 28.0mm)
Series:-
Region Utilized:-
Power (Watts):20W
Polarization:Negative Center
Output Connector:Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Other Names:DTS240083UDCZ7N
Operating Temperature:10°C ~ 40°C
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:70%
Detailed Description:24V 20W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
Current - Output (Max):830mA
Cord Length:72" (1.83m)