DTS240050SUDC-P12P
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DTS240050SUDC-P12P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DTS240050SUDC-P12P
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.243 lb (110.22g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.54" L x 2.28" W x 1.10" H (90.0mm x 58.0mm x 28.0mm)
Series:-
Region Utilized:-
Power (Watts):12W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm
Other Names:DTS240050SUDCP12P
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:65%
Detailed Description:24V 12W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
Current - Output (Max):500mA
Cord Length:72" (1.83m)