DTS20F23-53PD
Buy DTS20F23-53PD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DTS20F23-53PD
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description CONN RCPT MALE 53POS GOLD CRIMP
Packaging:Bulk
Other Names:DDTS20F23-53PD
Orientation:D
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:53 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:7.5A