DTS120125UDC-Z6N
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DTS120125UDC-Z6N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DTS120125UDC-Z6N
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:-
Series:-
Region Utilized:-
Power (Watts):15W
Polarization:Negative Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Other Names:DTS120125UDCZ6N
Operating Temperature:10°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:70%
Detailed Description:12V 15W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
Current - Output (Max):1.25A
Cord Length:72" (1.83m)