DTS120100SUDC-P7/RN
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DTS120100SUDC-P7/RN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DTS120100SUDC-P7/RN
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.454 lb (205.93g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.91" L x 1.81" W x 0.98" H (74.0mm x 46.0mm x 25.0mm)
Series:-
Region Utilized:-
Power (Watts):12W
Polarization:Negative Center
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Other Names:DTS120100SUDCP7/RN
DTS120100SUDCP7RN
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:70%
Detailed Description:12V 12W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
Current - Output (Max):1A
Cord Length:72" (1.83m)