DTS050250SUDC-P13P
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DTS050250SUDC-P13P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DTS050250SUDC-P13P
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 13W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.516 lb (234.05g)
Voltage - Output:5V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.91" L x 1.81" W x 0.98" H (74.0mm x 46.0mm x 25.0mm)
Series:-
Region Utilized:-
Power (Watts):13W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
Other Names:DTS050250SUDCP13P
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:65%
Detailed Description:5V 13W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
Current - Output (Max):2.5A
Cord Length:72" (1.83m)