DTM250PW190D
TDK-Lambda Americas, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DTM250PW190D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DTM250PW190D
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 250W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Weight:2.8 lbs (1.3kg)
Voltage - Output:19V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:7.87" L x 3.54" W x 1.73" H (200.0mm x 90.0mm x 44.0mm)
Series:DTM250-D (250W)
Region Utilized:International
Power (Watts):250W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 6 Pin
Other Names:285-2959
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C (With Derating)
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:19V 250W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):13.157A
Cord Length:31.5" (0.8m)