DT12PW090B
TDK-Lambda Americas, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DT12PW090B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DT12PW090B
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output:9V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.62" L x 2.32" W x 1.30" H (91.9mm x 58.9mm x 33.0mm)
Series:DT12 (12W)
Region Utilized:International
Power (Watts):12W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:75%
Detailed Description:9V 12W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1.3A
Cord Length:59" (1.50m)