DSK-3R3H334T-HL
Elna America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSK-3R3H334T-HL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DSK-3R3H334T-HL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DSK-3R3H334T-HL |
|---|---|
| Manufacturer | Elna America |
| Description | CAP 330MF -20% +80% 3.3V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | 3000 pcs | 4500 pcs | 10500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.86 | $0.829 | $0.799 | $0.783 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 3.3V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Termination: | SMD (SMT) Tabs |
| Size / Dimension: | 0.268" Dia (6.80mm) |
| Series: | DSK |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Coin, Wide Terminals - Opposite Sides |
| Other Names: | 604-1160-2 DSK3R3H334THL |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 500 Hrs @ 60°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200 Ohm |
| Detailed Description: | 330mF (EDLC) Supercapacitor 3.3V Coin, Wide Terminals - Opposite Sides 200 Ohm 500 Hrs @ 60°C |
| Capacitance: | 330mF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DSK-3R3H334T-HL, use the request quote form to request DSK-3R3H334T-HL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DSK-3R3H334T-HL.The price and lead time for DSK-3R3H334T-HL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DSK-3R3H334T-HL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
