DSC1121AI2-024.5760T
Micrel / Microchip Technology
DSC1121AI2-024.5760T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSC1121AI2-024.5760T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC1121AI2-024.5760T
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description OSC MEMS 24.5760MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:2.25 V ~ 3.6 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:DSC1121
Ratings:AEC-Q100
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead Exposed Pad
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:24.576MHz
Detailed Description:24.576MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25 V ~ 3.6 V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Current - Supply (Max):35mA
Current - Supply (Disable) (Max):22mA