DSC1121AI2-012.2880T
Buy DSC1121AI2-012.2880T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC1121AI2-012.2880T
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description MEMS OSCILLATOR
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:2.25 V ~ 3.6 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:DSC1121
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead Exposed Pad
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:12.288MHz
Detailed Description:12.288MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25 V ~ 3.6 V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Current - Supply (Max):22mA