DSC1101DM2-033.3333
Micrel / Microchip Technology
DSC1101DM2-033.3333
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSC1101DM2-033.3333 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC1101DM2-033.3333
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description OSC MEMS 33.3333MHZ CMOS SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 338 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.25 V ~ 3.6 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:DSC1101
Ratings:-
Packaging:Tube
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:33.3333MHz
Detailed Description:33.3333MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25 V ~ 3.6 V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):35mA