DSC1004DI1-006.7800T
Micrel / Microchip Technology
DSC1004DI1-006.7800T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSC1004DI1-006.7800T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC1004DI1-006.7800T
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description OSC MEMS 6.780MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:DSC1004
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:6.78MHz
Detailed Description:6.78MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8 ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):6.5mA