DSC1001CE2-032.1100
Buy DSC1001CE2-032.1100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSC1001CE2-032.1100
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description MEMS OSCILLATOR, LOW POWER
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 990 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.7 V ~ 3.6 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:DSC1001
Ratings:AEC-Q100
Packaging:Tube
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:32.11MHz
Detailed Description:32.11MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7 V ~ 3.6 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):16.6mA