DSA5002R0L
Panasonic
DSA5002R0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSA5002R0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DSA5002R0L
Manufacturer Panasonic
Description TRANS PNP 50V 0.5A SMINI3
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:600mV @ 30mA, 300mA
Transistor Type:PNP
Supplier Device Package:SMini3-F2-B
Series:-
Power - Max:150mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-85
Other Names:DSA5002R0L-ND
DSA5002R0LTR
Operating Temperature:150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Frequency - Transition:130MHz
Detailed Description:Bipolar (BJT) Transistor PNP 50V 500mA 130MHz 150mW Surface Mount SMini3-F2-B
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:120 @ 150mA, 10V
Current - Collector Cutoff (Max):100nA (ICBO)
Current - Collector (Ic) (Max):500mA