DRQ127-2R2-R
Bussmann (Eaton)
DRQ127-2R2-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRQ127-2R2-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRQ127-2R2-R
Manufacturer Eaton
Description WireWound SMD Inductor w/ Ferrite Core, 2.2 uH +/-20%WireWound 25.5A Idc
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 12901 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1307-2
DRQ127-2R2
DRQ127-2R2-ND
DRQ127-2R2-R-ND
DRQ127-2R2R
DRQ1272R2R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:8.108µH
Inductance - Connected In Parallel:2.027µH
Height:0.315" (8.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 8.108µH Inductance - Connected in Series 2.027µH Inductance - Connected in Parallel 3.73 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 12.5A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:16.1 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:3.73 mOhm
Current Saturation - Series:12.7A
Current Saturation - Parallel:25.5A
Current Rating - Series:6.23A
Current Rating - Parallel:12.5A