DRQ125-680-R
Bussmann (Eaton)
DRQ125-680-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DRQ125-680-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DRQ125-680-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 67.91UH SMD
(In US Dollars)
600 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1294-2
DRQ125-680
DRQ125-680-ND
DRQ125-680-R-ND
DRQ125-680R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:271.6µH
Inductance - Connected In Parallel:67.91µH
Height:0.236" (6.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 271.6µH Inductance - Connected in Series 67.91µH Inductance - Connected in Parallel 101 mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 2.22A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:440 mOhm
DC Resistance (DCR) - Parallel:101 mOhm
Current Saturation - Series:1.35A
Current Saturation - Parallel:2.7A
Current Rating - Series:1.11A
Current Rating - Parallel:2.22A