DR48D03X
Crydom
DR48D03X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DR48D03X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DR48D03X
Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 3A 48-600V
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Load:48V ~ 600V
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Termination Style:Screw Terminal
Supplier Device Package:-
Series:DR
Packaging:Bulk
Package / Case:Module
Output Type:AC, Zero Cross
Mounting Type:DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Load Current:3A