DR1050-220-R
Bussmann (Eaton)
DR1050-220-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DR1050-220-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DR1050-220-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FIXED IND 22UH 3.12A 48.4 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:513-1417-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:22µH
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:22µH Shielded Wirewound Inductor 3.12A 48.4 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):48.4 mOhm Max
Current Rating:3.12A
Current - Saturation:3A