DQ25SC26-04
Peerless by Tymphany
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DQ25SC26-04 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DQ25SC26-04 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DQ25SC26-04 |
|---|---|
| Manufacturer | Peerless by Tymphany |
| Description | TWEETER 4OHM 2W TOP PORT 91.3DB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1080 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $10.20 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Tweeter |
|---|---|
| Termination: | Solder Eyelet(s) |
| Technology: | Magnetic |
| Size / Dimension: | 2.559" Dia (65.00mm) |
| Shape: | Round |
| Series: | DQ |
| Ratings: | - |
| Power - Rated: | 2W |
| Port Location: | Top |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | T04-1E0016701 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Magnet: | Nd-Fe-B |
| Material - Cone: | Titanium, Treated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Impedance: | 3.64 Ohms |
| Height - Seated (Max): | 0.669" (17.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 1478.94Hz |
| Efficiency - dBA: | 91.30 |
| Efficiency - Type: | Half Space Sensitivity |
| Efficiency - Testing: | 1W/1M |
| Detailed Description: | 3.64 Ohms Tweeter Tweeter 2W Top Round 91.3dB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DQ25SC26-04, use the request quote form to request DQ25SC26-04 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DQ25SC26-04.The price and lead time for DQ25SC26-04 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DQ25SC26-04.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


