DPX165900DT-8025A1
TDK Corporation
DPX165900DT-8025A1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DPX165900DT-8025A1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DPX165900DT-8025A1
Manufacturer TDK
Description Diplexers, Pass Band/Low Band=2400 to 2500MHz, Pass Band/High Band=5100 to 5900MHz
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 41822 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Series:DPX
Return Loss (Low Band / High Band):22dB / 12dB
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Other Names:445-15671-6
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Low Band Attenuation (min / max dB):18.00dB / 26.00dB
High Band Attenuation (min / max dB):23.00dB / 31.00dB
Frequency Bands (Low / High):2.4GHz ~ 2.5GHz / 5.1GHz ~ 5.9GHz
Detailed Description:RF Diplexor 2.4GHz ~ 2.5GHz / 5.1GHz ~ 5.9GHz 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad