DPD240040-P7N
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DPD240040-P7N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DPD240040-P7N
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:3.06" L x 2.19" W x 1.77" H (77.6mm x 55.6mm x 45.0mm)
Series:-
Region Utilized:North America
Power (Watts):9.6W
Polarization:Negative Center
Output Connector:Barrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Other Names:DPD240040P7N
Operating Temperature:-
No Load Power Consumption:-
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:-
Detailed Description:24V 9.6W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):400mA
Cord Length:72" (1.83m)