DPD120080-P13/RP
Buy DPD120080-P13/RP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DPD120080-P13/RP
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Weight:-
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:3.70" L x 2.32" W x 1.81" H (94.0mm x 59.0mm x 46.0mm)
Series:-
Region Utilized:North America
Power (Watts):9.6W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
Other Names:DPD120080P13/RP
Operating Temperature:-
No Load Power Consumption:-
Efficiency:-
Detailed Description:12V 9.6W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):800mA
Cord Length:72" (1.83m)