DPD120020-P9/RP-SZ
Buy DPD120020-P9/RP-SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DPD120020-P9/RP-SZ
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W
Weight:-
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.6mm x 42.5mm x 37.0mm)
Series:-
Region Utilized:North America
Power (Watts):2.4W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Other Names:DPD120020-P9/RPSZ
DPD120020P9/RPSZ
Operating Temperature:-
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:-
Detailed Description:12V 2.4W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):200mA
Cord Length:72" (1.83m)