DPD090010-P12N-SZ
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DPD090010-P12N-SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DPD090010-P12N-SZ
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 900MW
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:9V
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.6mm x 42.5mm x 37.0mm)
Series:-
Region Utilized:North America
Power (Watts):900mW
Polarization:Negative Center
Output Connector:Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Other Names:DPD090010P12NSZ
Operating Temperature:-
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:-
Detailed Description:9V 900mW AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):100mA
Cord Length:72" (1.83m)