DPA120100-P12-TC
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DPA120100-P12-TC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DPA120100-P12-TC
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output:12VAC
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:-
Series:-
Region Utilized:North America
Power (Watts):12W
Output Connector:Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Other Names:DPA120100P12TC
Operating Temperature:-
No Load Power Consumption:-
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:-
Detailed Description:12VAC 1A AC/AC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):1A