DP4RSC60E20B5
Crydom
DP4RSC60E20B5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DP4RSC60E20B5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DP4RSC60E20B5
Manufacturer Crydom
Description RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 32V
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage - Load:1 ~ 48 V
Voltage - Input:18 ~ 32VDC
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Load Current:20A