DNL04S0A0S16NFD
Delta Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DNL04S0A0S16NFD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DNL04S0A0S16NFD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DNL04S0A0S16NFD |
|---|---|
| Manufacturer | Delta |
| Description | Module DC-DC 1-OUT 0.75V to 3.3V 16A 58W 7-Pin SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 170 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $11.06 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 3: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 0.7525 ~ 3.63 V |
| Voltage - Input (Min): | 2.8V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 0.33" W x 0.51" H (50.8mm x 8.4mm x 13.0mm) |
| Series: | Delphi DNL |
| Power (Watts): | 58W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 11-SIP Module |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO |
| Efficiency: | 95% |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.7525 ~ 3.63 V 16A 2.8V - 5.5V Input |
| Current - Output (Max): | 16A |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DNL04S0A0S16NFD, use the request quote form to request DNL04S0A0S16NFD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DNL04S0A0S16NFD.The price and lead time for DNL04S0A0S16NFD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DNL04S0A0S16NFD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

