DMS240125-P5P-IC
CUI, Inc.
DMS240125-P5P-IC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DMS240125-P5P-IC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DMS240125-P5P-IC
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.625 lb (283.5g)
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.24" L x 2.27" W x 1.32" H (107.7mm x 57.7mm x 33.5mm)
Series:-
Region Utilized:International
Power (Watts):30W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:DMS240125P5PIC
T370-P5P
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Multi-Blade (Included)
Input Connector:Multi-Blade
Form:Wall Mount
Efficiency:75%
Detailed Description:24V 30W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Included) Input
Current - Output (Max):1.25A
Cord Length:70.9" (1.80m)