DMS120125-Z6-ET
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DMS120125-Z6-ET with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DMS120125-Z6-ET
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:0.474 lb (215g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.91" L x 1.71" W x 1.34" H (74.0mm x 43.5mm x 34.0mm)
Series:-
Region Utilized:International
Power (Watts):15W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:DMS120125Z6ET
Q1488680
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Input Type:Multi-Blade (Included)
Input Connector:Multi-Blade
Form:Wall Mount
Efficiency:60%
Detailed Description:12V 15W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Included) Input
Current - Output (Max):1.25A
Cord Length:72" (1.83m)