DLP2ADN241HL4L
Murata Electronics
DLP2ADN241HL4L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DLP2ADN241HL4L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DLP2ADN241HL4L
Manufacturer Murata
Description Ind Common Mode Choke Thin Film 240Ohm 20% 100MHz 80mA 0804 Embossed T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 53795 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Series:DLP2A
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0804 (2010 Metric), 8 Lead
Other Names:490-5158-2
DLP2ADN241HL4
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Impedance @ Frequency:240 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.036" (0.92mm)
Filter Type:Signal Line
Features:-
Detailed Description:4 Line Common Mode Choke Surface Mount 240 Ohms @ 100MHz 80mA DCR 4.75 Ohm
DC Resistance (DCR) (Max):4.75 Ohm
Current Rating (Max):80mA