DL3-60P11C
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DL3-60P11C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DL3-60P11C
Manufacturer Cannon
Description DL3-60P11C
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Series:DL
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:6
Number of Positions:60
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Panel Mount
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Actuating Camshaft, Zero Insertion Force (ZIF)
Detailed Description:60 Position Housing for Non-Gendered Contacts Connector Black Panel Mount