DL2-96R12C
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DL2-96R12C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DL2-96R12C
Manufacturer Cannon
Description DL2-96R W/320-0021-006
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Series:DL
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:8
Number of Positions:96
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Panel Mount
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Actuating Camshaft Socket, Zero Insertion Force (ZIF)
Detailed Description:96 Position Housing for Non-Gendered Contacts Connector Black Panel Mount