DHSF44D601ZDXB
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DHSF44D601ZDXB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DHSF44D601ZDXB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | DHSF44D601ZDXB |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | CAP CER 600PF 20KV Z5U DISK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $19.10 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 20000V (20kV) |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Size / Dimension: | 0.945" Dia (24.00mm) |
| Series: | DHS |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Disk, Metal Fitting - Threaded |
| Operating Temperature: | 10°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Requires Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 1.083" (27.50mm) |
| Features: | High Voltage |
| Detailed Description: | 600pF -20%, +80% 20000V (20kV) Ceramic Capacitor Z5U Disk, Metal Fitting - Threaded |
| Capacitance: | 600pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply DHSF44D601ZDXB, use the request quote form to request DHSF44D601ZDXB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DHSF44D601ZDXB.The price and lead time for DHSF44D601ZDXB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# DHSF44D601ZDXB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
